Урок № 52
Контрольна робота № 3.
«Пригоди і романтика»

Мета:  виявити рівень знань, умінь та навичок із вивченої теми, закріпити їх;
розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять;
уміння акумулювати здобуті знання, раціонально використовувати навчальний час;
формувати кругозір;
виховувати наполегливість і працьовитість, інтерес до наслідків власної праці, пунктуальність, відповідальність.
Тип уроку:  контроль, корекція знань та вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми, мети уроку

Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Пояснення питань, які стосуються проведення контрольної роботи
IV. Хід контрольної роботи

Розв’язання тестових завдань

1. Внутрішній, прихований зміст якого-небудь висловлювання називається:
а) паузою;
б) підтекстом;
в) прислів’ям.
2. Як звали корову, з якою Ява і Павло намагалися організувати поєдинок
(В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»)?
а) Контрибуція;
б) білка;
в) чарівниця.
3. Про кого у творі В. Близнеця «Звук павутинки» зазначається наступне:
«…він стоїть над водою, як підйомний кран»:
а) Бакуна;
б) Адама;
в) Глипу.
4. Епічний прозовий твір, який характеризується однолінійним сюжетом, а за широтою охоплення життєвих явищ і глибиною їх розкриття посідає проміжне місце між романом та оповіданням, називається:
а) новелою;
б) повістю;
в) літописом.
5. Через що виникла проблема у хлопців, коли ті копали метро під свинарником
(В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»)?
а) Не дозволив дід;
б) поламалася лопата;
в) свиня провалилася в яму.
6. З ким боровся срібний чоловічок, захищаючи Пушинок
(В. Близнець «Звук павутинки»)?
а) Піратами;
б) Сопухою;
в) павуком-хрестовиком.
7. Укажіть автора і назву твору, який містить таке висловлювання:
«З добрих людей виростає щось добре — яблуні, бузок, маргаритка»:
а) В. Близнець «Звук павутинки»;
б) Я. Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»;
в) В. Нестайко «Тореадори з Васюківки».
8. Назвіть роль, яку мав виконувати Ява у спектаклі М. Гоголя «Ревізор»
(В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»):
а) Добчинського;
б) Бобчинського;
в) Хлестакова.
9. Яке завдання запропонувала виконати вчителька школярам під час літніх канікул
(Я. Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»)?
а) Зібрати колекцію комах;
б) змайструвати клітку для кроліков;
в) назбирати лікарьских трав.

10. Чому хлопці не любили Стьопку Карафольку
(В. Близнець «Звук павутинки»)?

11. Чим пояснити те, що Сергій і Митько дуже захопилися зоологією
(Я. Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»)?

12. Чому Сергій і Митько не помстилися Василеві Трошу за те, що він повсякчас намагався обдурити хлопців і посміятися над ними
(Я. Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»)?

V. Підсумок уроку
VІ. Домашнє завдання

   Підготуватися до позакласного читання за твором Б. Комара «Диваки».